O Nas

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Fundacja Animal Rescue Poland powstała na początku 2015 roku. Grupa wieloletnich działaczy na rzecz zwierząt, postanowiła stworzyć miejsce, w którym pasja do pomagania Tym, których życie tak często jest bagatelizowane lub w bestialski sposób odbierane będzie priorytetem. Fundacja rozpoczęła działania interwencyjne na rzecz zwierząt domowych, gospodarskich i dziko żyjących. Fundacja skupia swoją energię lokalnie, aby to co robi było widoczne i stało się impulsem do rewolucji w temacie ochrony zwierząt, zapobiegania bezdomności oraz uczenia najmłodszych szacunku, empatii, a także chęci do działania i mówienia głośnego nie dla krzywdzenia zwierząt.

W ramach działalności fundacji jesteśmy do dyspozycji 24 godziny na dobę, każdego dnia tygodnia. Bez względu na weekend czy święto, nasi wolontariusze nie ‘biorą wolnego’ od pomagania. Wręcz przeciwnie, dni świąteczne, jak np. Nowy Rok są dla naszych wolontariuszy dniami bardzo pracowitymi. Zajmujemy się ratowaniem dzikich zwierząt poszkodowanych w wypadkach, interweniujemy podczas zdarzeń, w których zwierzęta zagrażają życiu i zdrowiu ludzi, kontrolujemy warunki przetrzymywania, hodowli i transportu zwierząt domowych i gospodarskich. Dbamy o przestrzeganie praw zwierząt, realizujemy program adopcyjny, wspieramy i propagujemy ideę sterylizacji i kastracji zwierząt.

Na co dzień spotykamy się z okrucieństwem, bezmyślnością, ale także brakiem wiedzy ludzi. Dlatego staramy się o stworzenie Społecznego Centrum Ekologii w byłej wojskowej jednostce w Tomicach. Zwierzęta, którym pomagamy potrzebują miejsca, w którym mogłyby spokojnie dość do zdrowia, bądź spędzić resztę swojego życia, które często może przebiegać w niepełnosprawności. O ile dla zwierząt domowych mamy domy tymczasowe, tak dla zwierząt dzikich takich miejsc jest wciąż zbyt mało. Podczas swojej działalności ratowaliśmy sarny, łosie, dziki, lisy, wiewiórki, a nawet bobry i łabędzie.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu wolontariuszy, Fundacja Animal Rescue Poland, jako pierwsza w Polsce, posiada karetkę dla zwierząt. Karetka jest wyposażona w klatki, chwytaki, nosze i niezbędne leki. Dzięki tej karetce będziemy mogli bezpiecznie przewieźć nawet spore zwierzę do kliniki weterynaryjnej, ale także pomóc poszkodowanemu zwierzęciu na miejscu zdarzenia, co zwiększa szanse zwierzęcia na odzyskanie pełnej sprawności. Fundacja współpracuje z weterynarzem, który wyjeżdża do poszkodowanych zwierząt, jeśli zachodzi taka potrzeba. W karetce znajduje się specjalistyczny sprzęt do podejmowania interwencji w przypadkach gdy zwierzęta zagrażają bezpieczeństwu i życiu ludzi.

biuro@animalrescue.pl, interwencje@animalrescue.pl

Numer telefonu: 22 350 66 91 lub 792 070 088

Statut Animal Rescue Poland do pobrania w formie pdf: