Bezpańska kotka znaleziona w Górze Kalwarii ul. Staszica

W godzinach wieczornych otrzymaliśmy zgłoszenie o kotce, która może być chora. Kotka od dłuższego czasu błąkała się po ulicy. Mimo zgłoszeń mieszkańców gmina nie zareagowała od razu. Z pozyskanych informacji wiemy póki co tyle, że strażnicy miejscy mieli w rozmowie ze zgłaszająca powiedzieć że ani oni ani gmina nie zajmują się kotami. Jeżeli tak powiedzieli to naruszyli zapisy ustawy o ochronie zwierząt. W ciągu dnia będziemy to wyjaśniać.

Dla przypomnienia Art 11 oraz Art 11a ustawy o ochronie zwierząt jasno określa zakres obowiązków gminy w tym straży miejskiej. Strażnicy to nikt inny jak urzędnicy JST. Kotka jest już bezpieczna w schronisku na Paluchu.

Przy takich warunkach atmosferycznych ten kociak mógłby nie przeżyć . Jest to w 100% domowy kot. Nie wolnobytujący. Nie wszystkie koty są wolnobytujące. To taka mała dygresja dla wszystkich urzędników, którzy jak mantrę powtarzają że koty są tylko „dzikie”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.