Przewoził kury w bagażniku

Po godzinie 14:00 dyżurny SORZ Animal Rescue Polska otrzymał zgloszenie, iż mieszkanka Warszawy wraca blablacar’em z Niemiec. Po godzinie drogi usłyszała, iż w bagażniku kierowcy coś się rusza i piszczy. Kiedy zapytała kierowcę o zawartość bagażnika ten bardzo się zdenerwował i wykrzyczał aby się tym nie interesowała. Przy najbliższym postoju pasażerka zadzwoniła do swojej córki i opisała sytuację. Córka nie zwlekając przekazała zgloszenie w pierwszej kolejności do policji, która niestety zignorowała zgłoszenie. Drugi telefon został wykonany do nas. Zgłoszenie zostało przyjęte. Otrzymaliśmy numery rejestracyjne i marke pojazdu oraz godzinę i miejsce postoju w Warszawie. Po godzinie 19:00 na Warszawskiej Białołęce doszło do kontroli zwierząt jakie jechały w pojeździe obywatela Litwy.
Przewożone okazały się dwie kury i kogut. Kierowca posiadał pokarm i wodę dla ptaków. Warunki nie były dobre, ale na tyle wystarczające, że zdrowiu i życiu ptaków nic nie zagrażało.
Sprawę do kontroli przekażemy Inspekcji Weterynarii odpowiedzialnej za rejon, gdzie docelowo pojechały ptaki.

W całej sprawie podziękowania należą się matce i córce, które zgłosiły sprawę. Ta interwencja zakończyła się jako niepotwierdzona. Niemniej jednak prosimy każdego aby zgłaszać do organizacji i służb wszystkie wątpliwe sytuacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.