Zimą na ratunek!

Zima to ciężki czas dla zwierząt, zarówno tych dziko żyjących, jak i mieszkających w domach i gospodarstwach rolnych. W tym czasie znacznie łatwiej o wypadek, a gdy żyje się na wolności znacznie trudniej o posiłek i przetrwanie. Ponadto zbliża się kolejny huczny Sylwester i noworoczny czas fajerwerków. To będzie niesamowita frajda podziwiać feerię kolorowych rozbłysków i usłyszeć kanonadę wystrzałów, jednak nie dla zwierząt, które przestraszone i zdezorientowane będą instynktownie uciekać i szukać schronienia.

story_3244_1482418820


Z tych powodów fundacja Animal Rescue Polska organizuje akcję „Zimą na ratunek”, która ma na celu pomoc potrzebującym zwierzętom w tym trudnym czasie.

Pod takim samym hasłem „Zimą na ratunek” prowadzimy tą zbiórkę funduszy, które pozwolą nam na działania w tej najtrudniejszej dla zwierząt porze roku. Stworzona przez fundację Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt działa społecznie. Bez przerwy, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, spieszy na pomoc zwierzętom w potrzebie. Współpracujemy również z innymi służbami na terenie powiatu piaseczyńskiego, Policją, Strażą Pożarną i Pogotowiem Ratunkowym przy wypadkach i zdarzeniach z udziałem zwierząt, niosąc pomoc również ludziom.

15025148_1433272250023786_5622946764325087907_o14991298_1433272483357096_2145052614231482949_o

Do prowadzenia takiej działalności konieczne są jednak fundusze na utrzymanie sprawnych technicznie samochodów, czyli na części i opony oraz paliwo. Nasze interwencje wymagają również często specjalistycznego sprzętu takiego jak nosze i inne ratownicze wyposażenie załogi, ubiór pozwalający na działania w trudnych warunkach terenowych lub na wejście do wody, sprzęt ratowniczy dla zwierząt i ludzi, oświetlenie i wiele innych. Ponad to prawie każda z interwencji wiąże się z kosztami leczenia poszkodowanych zwierząt i ich rekonwalescencją.

Przykładowo wyjazd na interwencję to 50-100 PLN wydane na paliwo, a każda wizyta u weterynarza to koszt minimum 300 PLN. To dlatego fundacja Animal Rescue Polska zwraca się ze szczególnym apelem o wsparcie finansowe. Zwracamy się do Wszystkich, którym bliskie jest współczucie dla losu zwierząt, popierających nasze działania. Wspomóż nasze wysiłki i przekaż nawet drobną kwotę.

Dzięki Tobie będziemy mogli ruszyć zimą na ratunek!

Wejdź: www.pomagam.pl/zimanaratunek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s